O mnie

 W czasie taki wypadów na piwo lub drinka odwiedziłem wiele ciekawych barów. Jednak jeden z nich szczególnie zapadł w moją pamięć: ten, w którym po raz pierwszy w życiu trafiłem na pokaz przygotowany przez iluzjonistę.

Z pewnością wiecie, na czym polega iluzja. Ma ona za zadanie oszukać nasz umysł. Sztuczki wykonywane przez iluzjonistów sprawiają wrażenie nierealnych, magicznych. Najczęściej jednak opierają się one jedynie na odpowiedniej szybkości i zręczności, czasem również na specjalnie przygotowanych rekwizytach.

Z tamtego pamiętnego pokazu iluzji wyszedłem oczarowany – i nie tylko ja. Właściwie wszyscy goście baru byli zachwyceni pokazem i sztuczkami. Postanowiłem wtedy zgłębić magiczny świat trików i poznać tajemnice iluzjonistów. Nie jest to wiedza, którą zdobywa się prosto. Najłatwiejszych sztuczek może nauczyć się każdy, ale te przygotowywane przez najlepszych magików owiane są ścisłą tajemnicą.

Iluzja jest wykorzystywana nie tylko przez profesjonalnych iluzjonistów dających pokazy. Barmani równie często zabawiają swoich gości rozmaitymi trikami. Czasem za pomocą najprostszych sztuczek karcianych można rozbawić wszystkich bywalców baru… albo wygrać całkiem spore pieniądze. Iluzja to fascynująca dziedzina. Zdecydowanie warto zagłębić się w jej arkana, choćby po to, by raz zaskoczyć znajomych na sobotniej imprezie. Lub nie dać się zwieść iluzjoniście…