Barowe zakłady

Barowe zakłady bez tajemnic


Spędzanie wieczoru w barze wraz z bliskimi znajomymi nadal pozostaje niezwykle popularną formą weekendowej rozrywki. Rzecz w tym, że każdy wypad uszczupla zawartość portfela, co nie stanowi zbyt komfortowej sytuacji, zwłaszcza „przed dziesiątym”. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu nie tylko załapiesz się na darmową szklankę ulubionego napoju, ale także wprawisz towarzystwo w doskonały nastrój. Zgadza się, mowa o barowych zakładach.

Zakłady barowe to obok bilardu i rzutek jedna z najpopularniejszych form rozrywki „przy piwku”. To także doskonała okazja na zdobycie darmowego drinka – obecność grupy prowokuje do podejmowania wyzwań, każdy przecież chce zająć pozycję samca alfa w stadzie. To proste prawo, które od zawsze rządzi światem przyrody, można w łatwy sposób wykorzystać na swoje potrzeby. Wystarczy tylko poznać kilka prostych trików, dzięki którym nie pozostawisz rywalowi najmniejszych szans na wygraną.

Król patrzy w Twoją stronę

Jednym z najpopularniejszych zakładów, który praktycznie w każdej sytuacji zapewnia wygraną, jest zmuszenie postaci z banknotu, aby spoglądała w przeciwnym kierunku. Do zabawy potrzebujesz dowolnego banknotu (prawdziwego bądź nie, nie ma to najmniejszego znaczenia) i osoby, która podejmie wyzwanie. Zasady są proste – pieniądz nie może być zaginany i obracany, powinien nietknięty leżeć na stole. Twoja ofiara pomyśli, że w łatwy sposób wygra darmowego drinka, tymczasem przedmiot zakładu jest już praktycznie w Twojej kieszeni / żołądku. Jak tego dokonać? To proste – banknot ustawiamy w pozycji pionowej, a przed nim stawiamy szklankę z wodą lub z innym transparentnym płynem.

910 na 100

Do następnego triku będziesz potrzebował pudełka zapałek lub wykałaczek. Zakładasz się, że ułożoną liczbę 910 przerobisz na 100 przekładając wyłącznie jedną zapałkę. Niemożliwe? Tylko teoretycznie. Dziewiątkę układasz z sześciu zapałek, do ułożenia jedynki posłużą ci dwie zapałki ustawione w pionie, zero powinno składać się z sześciu zapałek. Otrzymujemy liczbę 910. Teraz wystarczy tylko usunąć prawą zapałkę, która tworzy bok „brzuszka” dziewiątki. Następnie umieszczamy ją nad jedynką i w ten sposób otrzymujemy wyraz STO. Naciągane? Cóż, nikt nie mówił, że chodzi o liczbę.

Obieranie cytryny

Następna sztuczka polega na nacięciu skórki cytryny… papierosem. Niemożliwe? Możliwe i w dodatku banalnie proste, o ile znasz zasadę rządzącą tym trikiem. Do zakładu potrzebna będzie cytryna lub limonka (wystarczy ładnie uśmiechnąć się do barmanki, z całą pewnością zgodzi się odstąpić jeden owoc), papieros i zapalniczka. Należy jasno zaznaczyć, że zapalniczka ma być tylko przyrządem pomocniczym i nie może bezpośrednio posłużyć do wykonania nacięcia na twardej skórce. Nieświadoma ofiara będzie próbowała na wszelkie możliwe sposoby i po chwili uzna, że taka „operacja” jest po prostu niemożliwa. Co zatem należy zrobić, aby załapać się na darmowy napój? Wystarczy usunąć bibułkę z filtra, końcówkę stopić płomieniem zapalniczki i natychmiast spłaszczyć ją zwilżonymi palcami. W ten sposób powstanie twarde i ostre zakończenie, które bez najmniejszego problemu przetnie skórkę owocu.

Latająca moneta

Kolejny barowy trik wymaga użycia dwóch monet – o nominale 2 gr i 50 gr – oraz niewielkiego kieliszka. Zabawa polega na umieszczeniu bilonu w naczyniu i wyciągnięciu dwugroszówki bez dotykania kieliszka i jego zawartości. Pięćdziesięciogroszówka musi pozostać na miejscu, nie można też przewrócić kieliszka. Jak zatem tego dokonać? Może należy wlewać wodę do naczynia do chwili wypłynięcia mniejszej monety? To nie podziała. A może wystarczy uderzyć w stół z odpowiednią siłą? Nic z tych rzeczy. Trzeba jedynie pochylić się nad kieliszkiem i dmuchnąć do środka z odpowiednią siłą. Mniejsza moneta wyleci z naczynia, a Ty wygrasz zakład. Pamiętaj jednak, że użycie zbyt dużej siły oznacza przewrócenie kieliszka, z kolei zbyt mała siła nadmuchu nie wypchnie monety. Zanim użyjesz tego triku na swoich znajomych, wpierw kilkukrotnie przećwicz go w domu.